„Niemiecki dla dzieci. Zdanie po zdaniu” – moja recenzja

Niemiecki dla dzieci. Zdanie po zdaniu

Pamiętam mój pierwszy podręcznik do nauki niemieckiego. Choć teraz darzę go sentymentem, kiedyś nie wzbudzał u mnie wielkiego entuzjazmu. Może z racji tego, że był podręcznikiem szkolnym. A może dlatego, że skupiał się na wyrwanych z kontekstu słówkach i abstrakcyjnych pojęciach gramatycznych. Na szczęście czasy się zmieniły i na rynku pojawia się coraz więcej atrakcyjnych alternatyw dla sztampowych podręczników szkolnych. Jedną z nich jest książka „Niemiecki dla dzieci Zdanie po zdaniu”. Przewodnik dla rodziców, nauczycieli, ale przede wszystkim dla dzieci w wieku 7 do 11 lat, stawiających pierwsze kroki w języku niemieckim.

Nauka przez zabawę, kontekst i tłumaczenia

Czy już znacie Luise i Theo? Jeśli nie, to musicie to szybko nadrobić. Ta przesympatyczna para bohaterów wprowadza dzieci w świat języka niemieckiego. Uczy przydatnych na co dzień słów i zwrotów. A co najważniejsze, robi to naturalnie: w dialogach i w kontekście. Dzięki czemu nowe słówka na długo zapadną w pamięć Waszych pociech. A gotowe zdania sprawią, że dzieci niemal intuicyjnie przyswoją zasady gramatyczne. Bez żmudnego wkuwania regułek.

Książka „Niemiecki dla dzieci Zdanie po zdaniu” składa się z 34 rozdziałów, podzielonych na dwie części – dialog i zdania do tłumaczenia. Każdy rozdział rozpoczyna nowe słownictwo, przedstawione w formie słowniczka obrazkowego, co ułatwia zapamiętywanie. Wyrazy potrzebne do przetłumaczenia zdań podane są w dodatkowych ramkach. Na ostatnich stronach książki dziecko może też samodzielnie sprawdzić, jak brzmi liczba mnoga.

Niemiecki dla dzieci. Zdanie po zdaniu

Dialogi są proste i opierają się na stałym schemacie. Zaczynając od najprostszych słów i zwrotów, mali uczniowie stopniowo rozwijają swoje umiejętności językowe. Słownictwo jest bliskie dzieciom i ich codziennemu życiu. Dziecko poznaje podstawowe niemieckie słowa związane z domem, ludźmi, zwierzętami czy przyrodą. Dla starszaków tłumaczenie zdań na niemiecki będzie okazją do przyswojenia zasad niemieckiej pisowni i oswojenia się z literami, które nie występują w języku polskim.

Nie tylko dla nauczycieli

„Niemiecki dla dzieci Zdanie po zdaniu” to pozycja odpowiednia zarówno dla wprawionych nauczycieli, jak i dla rodziców wspierających dziecko w nauce niemieckiego w domu. Obok zapisu w języku niemieckim widnieją polskie tłumaczenia. Znajdziecie też odpowiedzi do zadań, czyli przetłumaczone zdania. Dodatkowo w bocznych ramkach znajduje się prosty i zrozumiały dla najmłodszych opis zasad gramatycznych. Z kolei kurs audio pomaga przyswajać niemiecką wymowę i melodię języka.

Moc pozytywnych skojarzeń

W nauce języków obcych dzieci kluczowe są dobra zabawa i pozytywne skojarzenia. Dlatego pokażcie dzieciom, że nauka języków jest frajdą i może być przygodą na całe życie. Otaczajcie je wartościowymi materiałami. Jeśli zależy Wam, by Wasze dziecko lub uczniowie opanowali podstawy niemieckiego, poznali nowe słówka i tworzyli pierwsze zdania w języku niemieckim, to książka „Niemiecki dla dzieci Zdanie po zdaniu” jest dla Was. A właściwie dla Waszych dzieci lub uczniów. Utrwalajcie słownictwo, tworząc zdania i zadając pytania. Odgrywajcie scenki z ulubionymi pluszakami lub figurkami dzieci. Bawcie się językami, bo warto. Pewnego dnia dzieci Was zaskoczą, gdy zaczną jak puzzle układać nowe słowa w pierwsze zdania, a potem całe wypowiedzi. To tylko kwestia czasu.

Na koniec mam dla Was niespodziankę. Z kodem NIEMIECKOWO30 otrzymacie aż 30% rabatu na książki i e-booki ze strony www.prestonpublishing.pl do końca tego roku. (Rabat nie obejmuje produktów w promocji).

Jeśli doceniasz pracę, jaką włożyłam w napisanie tego wpisu i jest on dla Ciebie wartościowy, zostaw komentarz pod tym wpisem lub na fanpage’u bloga na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz like, serduszko lub udostępnisz go znajomym. A jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami, po prostu polub i obserwuj fanpage Niemieckowo na Facebooku lub mojego Instagrama @niemieckowopl.

Zostaw wiadomość!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *