Skąd brać piosenki po niemiecku dla dzieci?

piosenki po niemiecku

Rodzic jest jednym z najlepszych i najbardziej wiarygodnych źródeł języka. Ale nie jedynym! Są inne sposoby na zapewnienie dziecku kontaktu z językiem. Mam tu na myśli język obcy. Bajki, słuchowiska czy piosenki po niemiecku dla dzieci pozwalają osłuchać się z brzmieniem rodzimych użytkowników tego języka. Osobami, które mówią bezbłędnie i w sposób naturalny. Dlaczego z tego faktu nie skorzystać?

Kiedyś moje dzieci buntowały się, gdy włączałam im bajki po niemiecku. Wcześniej oglądały tylko w języku angielskim i tak się przyzwyczaiły. Zaczęłam od innej strony. Wyszukiwałam atrakcyjne piosenki po niemiecku dla dzieci oraz tworzyłam playlisty. I tak małymi kroczkami oswajałam ich z nowym językiem.

Nie musiałam długo czekać. Niebawem dzieci same domagały się więcej piosenek, śpiewały je w domu, aucie czy na spacerze. Mało tego, używały fraz i zwrotów z piosenek, które potem łączyły w całe zdania. Zdecydowanie więcej rozumiały i codziennie mnie czymś zaskakiwały. Znam wiele przykładów dzieci, które chłonęły język w ten sposób.

Może Wy też zaczniecie od piosenek. Może i dla Was piosenki po niemiecku dla dzieci będą jednym ze sposobów na przełamanie pierwszych lodów. Albo impulsem do wspólnej zabawy czy rozmowy. Z tego powodu stworzyłam dla Was listę polecanych kanałów na YouTube, na której znajdziecie same perełki.

Kita Kiste piosenki po niemiecku

Jak sama nazwa wskazuje to piosenki po niemiecku, skierowane do najmłodszych. Prosta melodia i grafika sprawia, że idealnie nadają się, aby zacząć od nich naukę. Piosenki są spokojne, dzięki temu dzieci łatwo mogą się na nich skupić. Nie ma tu niepotrzebnych dźwięków i innych rozpraszaczy.

Kinderlieder für Babys und Kleinkinder piosenki po niemiecku

Kolejny kanał dla bobasów i maluchów. Para dorosłych pokazuje, jak można śpiewać piosenki po niemiecku z dzieckiem, świetnie się przy tym bawiąc. Warto spróbować, gdyż śpiewanie z pokazywaniem niesamowicie wspiera naukę mówienia.

Hurra Kinderlieder piosenki po niemiecku

Mnóstwo ciekawego słownictwa. Obecnie to nasze ulubione piosenki po niemiecku. Z humorem opisują życie trochę zwariowanej rodzinki. Uczą słownictwa z najbliższego otoczenia i codziennych sytuacji tj. kąpiel, ubieranie czy sprzątanie.

Liederkiste piosenki po niemiecku

Popularne piosenki po niemiecku, opatrzone przyjemną grafiką. Znajdziecie tu m.in.: „Alle meine Entchen“, „Backe, backe Kuchen“ czy „Hände waschen“. Struktura utworów jest bardzo jasna i przejrzysta – wyrażenia powtarzają się wielokrotnie. Co sprzyja zapamiętywaniu.

Sing mit mir Kinderlieder piosenki po niemiecku

To klasyk, którego nie może zabraknąć na liście polecanych kanałów. Świetne źródło niemieckich kolęd i kopalnia wartościowych utworów. Zarówno dla maluchów, jak i dzieci wczesnoszkolnych. Nie brakuje też dynamicznych piosenek w sam raz do zabawy i pokazywania.

Lichterkinder piosenki po niemiecku

Jak zobaczycie teledysk z dziećmi, które tańczą na niebieskim tle, to zapewne Lichterkinder. Polecam te piosenki po niemiecku, ponieważ bardzo przystępnie uczą całych fraz i zdań. A przy tym są wyjątkowo melodyjne. U nas to hit. Usłyszany rano kawałek potrafi wybrzmiewać w uszach przez cały dzień. A przy okazji trafia również w gust dorosłych. 🙂

Kinderlieder zum lernen piosenki po niemiecku

Znacie wierszyki, które uczą tabliczki mnożenia? Na podobnej zasadzie działa ten kanał. Z tą różnicą, że wiedzę przyswaja się z piosenek, a nie z wierszyków. To propozycja dla dzieci w wieku szkolnym. Te piosenki po niemiecku pomagają zapamiętać nie tylko słówka i wyrażenia, ale nawet zasady gramatyczne, o których powstały osobne piosenki. I dzięki temu mali uczniowie już się nie mylą.

Na zakończenie dodam, że każdy język ma swoją własną melodię. Puszczając dzieciom piosenki w obcym języku, wystawiamy je na obcowanie z całą paletą tych dźwięków. A tym samym budujemy fundament pod ich językowy rozwój. Bo śpiewanie piosenek to świetna forma rozrywki, która pomaga zarówno dziecku, jak i Wam rozgadać się w innym języku.

A jakie są Wasze ulubione kanały z piosenkami?

Jeśli doceniasz pracę, jaką włożyłam w napisanie tego wpisu i jest on dla Ciebie wartościowy, zostaw komentarz pod tym wpisem lub na fanpage’u bloga na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz like, serduszko lub udostępnisz go znajomym. A jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami, po prostu polub i obserwuj fanpage Niemieckowo na Facebooku.

2 thoughts on “Skąd brać piosenki po niemiecku dla dzieci?”

Zostaw wiadomość!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *