Niemieckie piosenki dla dzieci na Wielkanoc

niemieckie piosenki dla dzieci na Wielkanoc

Święta już za kilka dni. Dlatego dziś przedstawiam Wam nasze ulubione niemieckie piosenki dla dzieci na Wielkanoc. Bohaterem każdej z nich jest Zajączek Wielkanocny. Najpopularniejszy w Niemczech symbol Wielkanocy. To właśnie on chowa jajka i słodycze w domu lub ogrodzie, które potem muszą znaleźć dzieci. Tradycja ta (Ostereier verstecken) obchodzona jest w Niedzielę Wielkanocną. W Polsce ma to miejsce w Wielki Czwartek.

Ciekawostka

Nasi zachodni sąsiedzi organizują też podczas wielkanocnego śniadania bitwę na jajka (Eier Kitschen). Dwa jajka na twardo zderza się ze sobą. Wygrywa ten, którego jajko nie pęknie. Kolejnym zwyczajem, który może spodobać się dzieciom, jest wieszanie kolorowych pisanek na gałęziach drzew czy krzewów w ogrodzie. Zwyczaj ten nosi nazwę Ostereierbaum.

Nasze ulubione niemieckie piosenki dla dzieci na Wielkanoc do słuchania i pokazywania

1.Osterhase Schnuppernase

Piosenka dla dzieci czekających na zająca. Prosty tekst, łatwy do zapamiętania nawet dla najmłodszych.

"OSTERHASE-SCHNUPPERNASE"

2. Der Osterhase hüpft

Kolejna piosenka z kanału Kita Kiste, tym razem o skaczącym zającu. Idealna do poruszania i pokazywania. Dzieci skaczą razem z nim do przodu, do tyłu, do góry, obracają się, kołyszą uszami, ogonem, brzuchem, tupią, klaszczą, zamykają oczy i udają, że śpią. Cała masa zabawy!

"Der Osterhase hüpft" - Bewegungslied

3. Alles anders

Przewrotna piosenka o tym, że zając postanowił zrobić psikusa i zamiast w trawie, ukrył jaja w domu. W naczepie autka, między książkami, w cukierniczce, w kieszeniach spodni, w kozaku, w akwarium, w skrzynce na listy, w gazecie, w piwnicy. Dzieci też uszykowały coś dla swojego futrzanego przyjaciela.

"ALLES ANDERS" - Osterlied

4. Stups, der kleine Osterhase

To zabawna piosenka autorstwa Rolfa Zuckowskiego – ikony niemieckiej muzyki dla dzieci. Opowiada o zającu i jego śmiesznych przygodach. Niezależnie dokąd zając pobiegł, ciągle upadał na nos i nic nie układało się po jego myśli. Włożył jaja do buta. Wylał kolorową farbę na swoją głowę. Wślizgną się pod kurę wysiadującą jajo. Sprawdźcie, co jeszcze zrobił.

Rolf Zuckowski | Stups, der kleine Osterhase (Lyric Video)

5. Hoppelhase Hans

Tak się bawią przedszkolaki w Niemczech. Rytmiczna piosenka o tańczącym zającu połączona z pokazywaniem. Utwór od pierwszej sekundy podrywa do tańca. Czego chcieć więcej!

Hoppelhase Hans - Singen, Tanzen und Bewegen || Kinderlieder

Playlista

Jak podobały Wam się wybrane przez nas niemieckie piosenki dla dzieci na Wielkanoc? Macie jakąś swoją ulubioną piosenkę wielkanocną?

Jeśli doceniasz pracę, jaką włożyłam w napisanie tego wpisu i jest on dla Ciebie wartościowy, zostaw komentarz pod tym wpisem lub na fanpage’u bloga na Facebooku. Będzie mi bardzo miło, jeśli dasz like, serduszko lub udostępnisz go znajomym. A jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami, po prostu polub i obserwuj fanpage Niemieckowo na Facebooku.

Agata ❤

Zostaw wiadomość!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *